דיאג'ו תמכור מותגי פרמיום ברשת

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בינתיים רק בבריטניה, אבל האלכוהולים הטובים ביותר של ענקית המשקאות ניתנים לקניה עכשיו, ישירות מהיצרן

מעניין אם העסק הזה יגיע אי פעם לישראל, ולמה הוא יגרום כאן, אם כן: דיאג'ו פתחה חנות מקוונת תחת השם Alexander and James, ובה היא מוכרת את מיטב התוצרת שלה: בין השאר מדובר בג'וני ווקר פלטינום כחול וזהב, טנקריי 10, זאקאפה 23, ועוד. הגישה מעניינת, כיון שבמידה רבה היא עלולה למשוך את השטיח מתחת לרגליהן של כמה וכמה חנויות מקוונות. השאלה היא כמובן לפחות שאלת מחיר.

אלכסנדר הוא כמובן אלכסנדר ווקר, ואילו ג'יימס הוא ג'יימס בוצ'נן, אחד ממייסדי התאגיד. בוצ'נן היה ויסקי שנקנה על ידי Distillers, שבתורם ניקנו על ידי דיאג'ו. הוויסקי אולי הידוע ביותר של בוצ'נן הוא Black and White – שנקרא במקור Buchanan's – בלנד שאגב רחוק מרחק רב ממותגי העל שדיאג'ו מוכרים בחנות הקרויה על שמו של האיש.

אלכסנדר וג'יימס עם טיפים לוויסקי ושוקולד... (מהאתר)
אלכסנדר וג'יימס עם טיפים לוויסקי ושוקולד… (מהאתר)

בחנות מוכרים דיאג'ו לא רק את מותגי ג'וני ווקר, אלא ג'ין, רום וטקילה – דון חוליו – את וודקה שירוק ואספוה שלמה של סינגל מאלטים, תחום שבו לדיאג'ו ממש אין בעיה של מותגים ומוצרים.  החנות יפהפיה, ומציעה, בנוסף לאלכוהול שאנחנו לא יכולים לקנות, גם מתנות שונות ומארזים ומהדורות מיוחדות של כמה סינגלים.  בנוסף, יש שם שלל מאמרים טובים, "מגזין" שמציע מבחר שלם של מתכונים ומתכוני קוקטיילים ועוד הפתעות. כדאי להכנס, אפילו רק בשביל ההתבשמות (והקנאה).