פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

ככה, מדי פעם, לפעמים, יוצאים אפילו לאמריקאים דברים טובים. לפי פרסומים זרים, למשל, ה- F-35 הוא לא משהו, אבל אף אחד לא יכול להתווכח עם הדקוטה, למשל, או עם הדבר הבא, שמגיע מלינצ'בורג, טנסי

והדבר הבא הזה הוא מופע הג'ק דניאלס החדש הראשון שיוצא מאז ימי היובש העליזים, שתמו עוד לפני העידן שפתחה הדקוטה (33', לפני 1935, בהתאמה). הוא מוגדר Straight Rye, אבל לא מכיל רק 51% שיפון, כפי שהחוק האמריקאי מחייב, אלא יותר – הרבה יותר: בג'ק שיפון יש 70% שיפון, 18% תירס ו- 12% לתת שעורה.

והקומבינציה הזאת, בג'ק דניאלס שיפון, בהחלט מרשימה.

ככלל, לוויסקי שיפון יש סוג של חריפות או 'טינט' קצת עוקצני, והם הרבה פחות מלאים ובעלי גוף מברבן, שעשוי, להזכירנו, מ- 51% תירס או יותר (שני הסוגים חייבים להתיישן לפחות שנתיים). המתיקות של הברבן ואני חושב שגם מחירו הנמוך מאוד של התירס, הביאו יותר ויותר יצרנים לעבור לסוג הוויסקי הזה, עד שכמעט שכחנו מהו טעמו של ויסקי שיפון ראוי.

ג'ק דניאלס שיפון
ג'ק דניאלס טנסי סטרייט ריי (יח"צ)

זה זה בהחלט ראוי. יש בו 45% אלכוהול, ואותם 5% אקסטרה בהחלט מעניקים לו קצת יותר גוף או עומק. מלבד זה הוא קצת מתוק, אבל לא ככה שאפשר לטעות ולחשוב שמדובר בברבן: השוקולד שלו מתערבב לו בהמון פלפל אדום-שחור מעקצץ, ונותן את הקיק הדרוש.

יופי של ויסקי אמריקאי לחגוג איתו את ה- ארבעה ביולי, לשים איתו משהו על האש או להשתמש בו בתוך מרינדה טובה. הכי טוב אבל יהיה לחזור איתו לימים הטובים של מנהטן, ולהכין איתו קוקטייל מנהטן אמיתי.

מנהטן קלאסי

שתי מנות ויסקי ג'ק שיפון
מנה ורמוט מתוק
3 דאש אנגוסטורה
שלושה דובדבני מרסקינו

הכנה

ממלאים שייקר בגרח גרוס
מוסיפים את הנוזלים
מערבבים במשך דקה וחצי
מסננים לכוס ומגישים עם שלושת הדובדבנים משופדים.