גלנפידיך סנואו פניקס: הג'ינקס מגיע ארצה?

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מהדורה מיוחדת של ויסקי גלנפידיך תוצע החודש לחובבי המשקה בישראל: Glenfiddich Snow Phoenix. האם אתם אמיצים מספיק כדי להכניס בקבוק כזה הביתה? "הכרם" מקיימת מכירה פומבית, במיוחד עבורכם.

הסיפור מוכר כבר להרבה חובבי ויסקי באשר הם: החורף של 2009 – 2010 בסקוטלנד היה קשה במיוחד, עם כמויות לא שגרתיות של שלג וקרח. כמויות גדולות של שלג ירדו גם באזור ספייסייד, ולא פסחו על גגות המחסנים של גלנפידיך.

כמה מהגגות – מאלה שנמצאים בקצה המרוחק של המזקקה – החליטו שמספיק להם, וקרסו מכובד השלג, מה שהשאיר חביות רבות של ויסקי נתונות לחסדי מזג האוויר; משהו שאין לו הרבה סנטימנטים, בסקוטלנד.

החלטת קברניטי המזקקה, והמאסטר דיסטילר בראשם, היתה כמובן לפנות את החביות למחסנים שלמים ומוגנים יותר, אבל בדרך 'הוריד' לעצמו בריאן קינסמן, המאסטר דיסטילר, כמה מהחביות האלה, כדי להכין מהן מהדורה מיוחדת של ויסקי שיסמל את הערב והלילה האימתני. הוויסקי מחביות אלה עורבב ובוקבק – לא היה צריך כבר סינון בקור – בבקבוקים שחורים, שעל התווית ומכסה המארז שלהם מופיעה תמונת-רפאים של המחסן שהתמוטט באותו לילה. השם "Snow Phoenix", מסמל כמובן את התחייה שעברה על הוויסקי המדובר, כמו עוף חול של חורף.

גלנפידיך סנואו פניקס
גלנפידיך סנואו פניקס: 600 ש"ח... אני שומע 650? 700? 850? נמכר!!!

החביות הן תערובת של ex ברבן ושרי, בנות 13 – 30 שנה. כמות הוויסקי שעורבב היא לא של איזו חבית או שתיים, ומגיעה לכ- 12,000 בקבוקים, אבל זה עדיין לא הרבה ,ומהמעט הזה מגיעים לישראל 45, בלבד.

למכור 45 בקבוקים לכמה חנויות, זה עניין לא פשוט בשביל ספק גדול כמו "הכרם", במיוחד שמן הסתם יהיו לא מעט קופצים על הסחורה. במקום זה, החליט היבואן לקיים מכירה פומבית של הבקבוקים, דרך אתר האינטרנט שלו. המחיר ההתחלתי הוא 600 ש"ח (מחיר בחו"ל בסביבות 70 – 80 ליש"ט), והאפשרות להגיש הצעה היא באמצעות האתר, בלבד.

בכניסה לאתר של הכרם, מסך ה- splash המיותר לא יוביל אתכם למכירה הפומבית: תצטרכו לסגור אותו, ולחפש את הקישור למכירה עצמה. אם תרצו להציע הצעה, תצטרכו למסור במקום את פרטי כרטיס האשראי שלכם, ולקוות שאף אחד לא יציע יותר מכם, עד ה- 8 ביולי, 2011. אני מניח שהכרם לא רצתה "סתם" הצעות, וזה בסדר, רק חבל שפרטי האשראי נמסרים לגוף שלישי – חברה בשם XOL – ואין אפשרות להשתמש ב- paypal.

כדאי מאוד לשים לב ש- 45 ההצעות הגבוהות ביותר יזכו. במכירה הזאת אין התחשבות במרחק בין ההצעה הגבוהה ביותר לזו שתחתה.

ואיך תקבלו את הבקבוק הזוכה?

הכרם ארגנה ערב קוקטייל מיוחד, באירוח שגריר בריטניה, שבו יוגשו גם טעימות של מגוון גלנפידיך שונים. במעמד הזה, אליו יוזמנו 45 הזוכים בבקבוקים, יימסרו עופות החול הגלנפידיכים, למאושרים שיזכו בהם.

 

אה, וכמעט שכחתי: מה עניין הג'ינקס? "הכרם" מספרים ששני ארגזים של הוויסקי מאלה שהיו מיועדים לישראל התרסקו בזמן ההעמסה, בנמל. מחסנים משוטחים, ארגזים מרוסקים? אני משאיר לכם את ההחלטה, מה לעשות עם פיסת המידע הזאת…

רשמי טעימה – נמסרו על ידי היצרן:

ריח וניל סמיך, מעורבב קלות עם תפוח ואגס, שאותו משלים ריח של פריחה רעננה. הטעם מזכיר תפוחים צלויים במדורה, עם מתיקות של דבש המלווים במעט שוקולד עשיר ומורכב עם ניחוח של סוכר שרוף, קפה ועץ מעושן. לוויסקי יש סיומת ארוכה- מאוזן עם שרי ומתיקות נעימה ומספקת.

צילום: גלנפידיך.