פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

שווה לבוא: הכניסה חופשית ויש הרבה בירה וגם אוכל לא רע, הופעות ומצב רוח לא רע בכלל

אירוע גינס במתחם התחנה בתל אביב היה מלא אתמול חוגגים וחוגגות, היתה מוסיקה טוב ואפשרו אפילו לילדים להכנס, מה שבכלל היה משמח. יגאל אבן – האיש של קרלסברג שמאחורי כל האירועים האלה – אמר לי, באופטימיות הרגילה שלו, "שרק יבואו אנשים", ולפי מצב האומה בסביבות שמונה וחצי – חצי שעה לאחר פתיחת המתחם באופן רשמי – היו אנשים, ויגאל יכול היה ללכת לישון בשקט אתמול.

תכל'ס, מזגו הרבה גינס וקילקני, שני סוגי בירה שכבר מוכרים בישראל ולא מהיום. לצד אלה הייתה הפתעה נעימה בדמותה של הסמית'וויקס פייל אייל (מבטאים בשלל צורות, לעולם לא סמית'-וויקס, אלא סמיתֶקס או סמיטֶקס או אפילו עם דל"ת שמחליפה את ה- ת'). הבירה הזו – גם היא מוגזת עם חנקן ולא רק תחת CO2 – נעימה ביותר,  קלה בטעמיה ופירותית למדי. הכי קרוב לבירה קלה וקייצית, שאפשר למצוא מהמגוון החנקני הזה, כרגע.

גינס נייטס בתחילת הערב, וכוס Smithwicks (צילום הכוס: דיאג'ו)
גינס נייטס בתחילת הערב, וכוס Smithwicks (צילום הכוס: דיאג'ו)

כמו קילקני, היא מיוצרת באותה מבשלה – קילקני. המותג עצמו – Smithwicks – מקורו במבשלה בשם זה שנוסדה ב- 1710. ראשית דרכה היה במנזר סיינט פרנסיס בקילקני (עדיין המבשלה הפעילה העתיקה ביותר באירלנד) והיא עברה לא מעט תהפוכות במהלך השנים, אך נשארה תמיד בידי המשפחה. רק ב- 1965 נקנתה המבשלה על ידי גינס שהחלה לייצא מהתוצרת שלה רק בשנות השמונים.

ה- pale ale, הגרסא שאותה תוכלו לטעום באירוע גינס נייטס ואני מקווה שגם באופן סדיר לאחר מכן), מומלצת בחום.