פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

חשבתם שהמחאה החברתית לא הצליחה? אני טוען שכן. תראו למשל את החבר'ה שמוכרים את סכיני ג'ילט בארץ, איך הם נחמדים: מוכרים דבר אחד עם שני, וטורחים להדגיש את זה

אדון גי'לט הגדול: הוא המציא את הסכין שלו כדי שלחיילי בעלות הברית יהיה קל לגלח את הזקנים שלהם: כדי שמסכות הגז יתיישבו טוב יותר על הפנים, במלחמת העולם הראשונה. אם היה צופה אז, מה שקורה היום – תמהני מה היה אומר.

סכיני גילוח זה כמו אייפונים: בערך בתדירות של פעם בחודש, יוצא דגם חדש לשוק, עם איזה שטיק אחר שאמור להקל עלינו את מלאכת הגילוח. שופרסל ישיר – אלה באינטרנט – מציעים לא פחות מאשר 29 פריטים שונים תחת הכותרת "סכיני גילוח לגבר", ותארו לכם כמה מוצרים נוספים יש מהסוג הזה בסופר עצמו, שלא לדבר על קו הקופות והגונדולות של המבצעים.

ושם מצאתי היום את המארז החביב הזה:

מארז מיוחד: המבצע בגרסא הישראלית - הקליקו כדי לקרוא את האותיות הקטנות

מארז שמכיל ארבעה סכיני גילוח מסוג אחד, וידית – עם להב – מסוג שני. ושוב: ארבעה סכינים מסוג אחד וידית – מסוג שני. הידית היא המתנה.

עכשיו, הנה הדילמה: אם אין לכם ידית שמתאימה לסוג הראשון, אין לכם מה לקנות את המארז. מצד שני, אולי דווקא יש לכם, ואז, אם אתם רוצים להתקדם, זאת הזדמנות טובה. מצד שלישי, אולי יש לכם כבר סכינים מסוג 'פיוז'ן', ואז אין לכם מה לעשות עם העסק הזה. באסה לכם. בכל מקרה, למיושנים מאוד, המחיר – 50 ש"ח בערך – הוא מחיר של ארבעה סכינים מסוג מאך 3, ממילא. נשמע אחלה דיל, ונניח שפתרנו את הדילמה. זה, כמובן, אם לא עברתם מזמן ממאך שלוש למאך שלוש טורבו, שכן מאך שלוש טורבו יש לו פס 'גלישה' בחלק התחתון, שמקל על הגילוח. אם עברתם למאך שלוש טורבו, גם אין לכם מה לעשות עם המארז, כי הלוא לא תלכו אחורה, נכון?

אה. פה. הפס הזה לא מי יודע מה חשוב, אז אולי נתגלח כמה חודשים בח…א הישן הזה, כדי שנוכל לעשות את הקפיצה הענקית לפיוז'ן הסקסי הזה, בגווני כתום תכלת מטמטמים… נעבור ישר מאייפון 2 לאיפון ארבע, ובדרך נרד לאייפון 1. זה, כשיש כבר אייפון ארבע S: פיוז'ן על בטריות.

בהתחלה, אני חייב לאמר, שהאותיות הקטנות, ומכירת bundle של מוצר אחד, שלא מתאים למוצר שני, די הרגיזה אותי. זאת גם הסיבה שהשארתי את המארז הזה בסופר (ויש לי עדיין ידיות ישנות של ג'ילט מאך 3, או איך שקוראים לזה). מרגיזה אותי השיטה, שבה 'משדרגים' אותי בדלת הקדמית, אבל דוחפים לי מאחור עם משהו ישן, שאולי תקועים איתו במחסנים, או משהו. למשתמשי 'מאך 3' זה דיל לא רע, אני חייב לאמר, אבל יש בו משהו ציני, שמאפיין את השיווק של ימינו.

איפה הוגנים יותר? (צילום הדמיה מדף מוצר)

ואם אתם חושבים שזה משהו 'תוצרת הארץ'? לא. המארז הזה ממש נמכר גם בחו"ל. שם כותבים עליו "ידית פיוז'ן מתנה" ובזאת פותרים את הבעיה. בארץ מוכרים לך "קונים ומקבלים": ניסוח אחר, שמסווה את חוסר השימושיות שבשילוב. ואיך אני יודע שהמחאה החברתית הצליחה? מישהו ב'גילט ישראל בכל זאת כאב לו הלב (או שהוא צפה את מכתבי התלונה). אצלנו כתבו "סכיני מאך שלוש אינם מתאימים לידית פיוז'ן שבאריזה."

ועל זה נאמר "יצאו גברים".