גיוס המונים למחקר כאב ראש מיין

כאב ראש

חוקרים ב- UC DAVIS מנסים לגייס כסף למחקר שיעזור סוף סוף להבין מה הגורם שמאחורי כאבי הראש מיין

לצערי הרב, הרבה אנשים סובלים מתופעה שנקראת 'כאב ראש של יין אדום'. הבעיה באופן כללי היא פשוטה: התפתחות של כאב ראש, אחרי שתייה של יין אדום.

התופעה הזו שונה מהנגאובר רגיל, כיון שהיא לא תמיד קשורה בכמות היין ששותים, אלא מתחילה כבר אחרי כמה טעימות. בכך היא דומה יותר לתגובה אלרגית, מאשר לכל דבר אחר שקשור בצריכת אלכוהול מוגברת.

מה הסיבה לכאבי הראש האלה?

אנשי היין הטבעי למיניהם יגידו לכם שהאשם העיקר הוא הביסולפיט. יכול להיות, אבל מחקרים שונים כבר הראו שקבוצת האנשים שרגישים לביסולפיט קטנה מאוד (אחוז בודד באוכלוסיה) ואין ממש קורלציה בין אנשים שוסבלים מכאבי ראש אחרי שתיית יין אדום (דווקא – לא לבן, שגם בו יש ביסולפיט) וקבוצת מי שאוכלים פירות מיובשים, למשל; פירות שעוברים לעיתים שימור בביסולפיט.

מה שכן, יש בהחלט קורלציה בין מי שסובלים מרגישות לגבינות מסוימות ויינות אדומים ומוצרי דגים ועוד. החשיבה הקיימת היא שהאשמה היא בביו אמינים (היסטמינים) שנמצאים ביין, ושנוצרים בגלל תסיסות לא מסודרות של מיקרואורגניזמים ביין. חוקרים בניו זילנד, למשל, הראו שתיזמון נכון של הוספת ביסולפיט ושימוש במינימום כלשהו (נמוך מהתקן, אגב) של החומר, בצרוף ייזום וקיצור זמני התסיסה המלוקטית ובקרה שלה, מצמצמים מאוד את ייצור הביו אמינים ביין.

מחקר חדש רוצה להניח – דווקא פוליפנולים הם הגורם

שלושה חוקרים באוניברסיטת UC Davis, זו שבה נעשים עיקר מחקרי היין החשובים בארה"ב, מציעים עכשיו שהגורם לכאבי הראש אינם ביו אמינים, אלא פוליפנולים. למה זה ועל סמך מה הם מציעים זאת?

השלושה, בהובלת Dr. Andrew Waterhouse מקליפורניה, מתבססים על מחקר שנעשה לפני כמה שנים באורגון, וניתק לכאורה את הקשר בין כאבי הראש וההיסטמינים שביין. "היות ואנחנו מדברים על יין אדום," אומר ווטרהאוס, "החשד המיידי הוא שמדובר בפוליפנולים (טאנינים, למשל – שנמצאים ביין אדום יותר מאשר ביינות לבנים. ש.ק.).

אני מניח שזו הולכת להיות מלחמה קטנה. לדוגמא, בעניין הפוליפנולים, אומר המאמר הזה כך:

Discussion: Wine, and specifically red wine, is a migraine trigger. Non-migraineurs may have headache attacks with wine ingestion as well. The reasons for that triggering potential are uncertain, but the presence of phenolic flavonoid radicals and the potential for interfering with the central serotonin metabolism are probably the underlying mechanisms of the relationship between wine and headache. Further controlled studies are necessary to enlighten this traditional belief."

מאמר אחר, שכמו הקודם, מבוסס גם הוא על סקר ספרות (ולא על מחקר ישיר), גם הוא אומר שביו אמינים הם לא הבעייה שגורמת לכאבי הראש שלכם:

"Conclusions: The current scientific literature shows no relation between the oral ingestion of biogenic amines and food intolerance reactions. There is therefore no scientific basis for dietary recommendations concerning biogenic amines in such patients."

אז מה קורה כאן?

מאז שכתבתי על הנושא ב- 2007, אני עדיין מאמין בביו אמינים בתור הבעיה העיקרית, אבל אין ספק שיש כאן יותר מאשר גורם אחד: האלכוהול מייבש, הביו-אמינים עושים את שלהם והביסולפיט גם הוא לא מוסיף לחגיגה. יש יותר מדי יינות אדומים טובים, עשירים מאוד בפופליפנולים וטאנינים, שלא גורמים לשום בעיה. מניסיון אישי, אין אפילו קורלציה מובהקת בין יינות צעירים ויינות מבוגרים, אבל יינות מתיישנים של ממש קצת פחות בעייתיים. העניין הוא שכרגע אי אפשר לדעת אם הביואמינים התפרקו, או שכל הרדיקלים הפנוליים כבר התחמצנו. היות והבעיה מוכרת בכל העולם, זו גם לא בעיה של שמרים כשרים, אם תרצו.

החוקרים מבקשים לגייס 25,000 דולר למחקר שלהם, שלדבריהם יקבע אם הבעיה היא בפוליפנולים של היין. כמו שזה נראה עכשיו, גיוס ההמונים שלהם לא ייקח אותם רחוק מדי, אבל אולי אתבדה.

Photo by Ante Hamersmit on Unsplash