ג'וני ווקר Diamond Jubilee

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

עדיין מוקדם, אבל דיאג'ו, בעלת הבית של ג'וני ווקר, הכריזה על בלנד חדש לציון שנת השישים למלוכה של המלכה אליזבת' – 2012. מחיר? בואו נגיד שבמה שתשלמו כאן עבור 700 מ"ל, תוכלו לקנות 23,000 בקבוקי למברוסקו.

מדובר ב- 60 דקנטרים בלבד של ג'וני ווקר ג'ובילי, שניתן יהיה לרכוש בכל העולם, אבל על פי הזמנה מראש, בלבד. המחיר – לא משהו הסטרי – יהיה עגול: 100,000 לירות שטרלינג (כן, לא טעיתי, מדובר במאה אלף לירות שטרלינג).

ג'וני ווקר דיאמונד ג'ובילי
הנה: ככה מכניסים 23000 בקבוקי למברוסקו לבקבוק אחד של 700 מ"ל?

מה יש בבקבוק? ויסקי, כאילו דה?

מדובר בממסך של גריין ומאלט ויסקי שזוקקו בשנת 1952, השנה שבה אליזבת' עלתה למלוכה, שחותנו בסופו של דבר בחבית שיוצרה מעץ אלון מהאחוזה של המלכה בסנדריגהם. צוואר הבקבוק מעוטר ביהלום חצי קראט, וכל הגשעפט הזה נתון בקופסת עץ אלון משתי האחוזות של המלכה – סנדריגהם ובלמורל.  אגב, אם אתם מתחילים לעשות את החשבון של כמה דיאג'ו מרוויחה מהעניין הזה, אז כדאי שתדעו שכל ההכנסות ילכו לקרן של המלכה אליזבת'. תאגיד המשקאות הענק – מספר אחד בעולם – התחייב לתרום מליון ליש"ט לפחות, גם אם לא יצליח למכור את כל הוויסקי.

במחיר הזה אפשר לקנות דירת ארבעה חדרים בבאר שבע – במיקום מצוין, ליד הקניון, או שלושה חדרים בעכו, ולקבל עודף, או אחד מסוגי המרצדס הבאים – E, SLK, R – ומכונית קטנה לאשה, לילד או למאהבת, ואם אתם חובבי ג'וני ווקר, תוכלו לקנות 4100 בקבוקי ג'וני אדום וקצת יותר מ- 2700 בקבוקי ג'וני שחור, שזה, כידוע, כבר משהו שגם אפשר לשתות.

הוויסקי יבוקבק ב- 12 בפברואר 2012, כך שיש לכם זמן להחליט…

צילום: דיאג'ו