גולד-סנדר: מדלית זהב לאלכסנדר בלאק

מדליית זהב גרמנית לבירה בוטיק ישראלית בסגנון אנגלי. היש משמח מזה?

בשנה שעברה היה זה עמרי זילברמן, שהביא מדליית כסף למבשלת הגולן. השנה זהו אורי שגיא שמביא מדליה – הפעם מדליית זהב – מתחרות הבירה האירופאית של 2013.

אורי שגיא פרס בירה מדליית זהב
אורי שגיא מקבל מדליית זהב עבור בירה שחורה (יחצ)

השג יפה למבשלן מעמק חפר, שהשנה מגדיל את הצוות, מרחיב את הייצור של המבשלה ומגדיל אותו. שגיא, שכבר נחשב לאחד מוותיקי ענף בירה הבוטיק, הוא ללא ספק אחד הפדנטיים שבמבשלי הבירה: כל מתכון בירה אלכסנדר עובר פיתוח של תקופה ארוכה וכאשר הוא כבר מגיע לייצור, הבירה עצמה נשמרת בקרור בכל שלבי הייצור וההפצה. מגוון הבירות אינו גדול – אורי שגיא מקפיד על מגוון קטן אך יעיל – למרות שלאחרונה יוצרה במבשלה בירה בכמות קטנה, שנמכרה כולה לפאב מקומי.

מלבד המדליה, חידוש נוסף הוא הצטרפותו של ליאור בלמס לצוות המבשלה, כברומייסטר.

והערה אחת לסדר: אי אפשר להתעלם מהתלבושות של המארגנים החביבים, שככל הנראה מחכים לאירוע המכובד כדי ללבוש את אותה השמלה ואת אותה העניבה.

כן ירבו: טקסים ומדליות.

עמרי זילברמן, הפרס והשמלה (יחצ)
עמרי זילברמן, הפרס והשמלה (יחצ)

הקומוניקט במלואו:

בירה 'אלכסנדרBLACK ' זכתה במדליית זהב בתחרות בירה הגדולה ביותר באירופה- European Beer Star 2013 , בקטגוריית פורטר אנגלי.

"אנחנו מאוד נרגשים מהזכיה" אומר אורי שגיא, מנכ"ל וברומאסטר של מבשלת אלכסנדר."החזון שלנו באלכסנדר הוא לעשות בירה ישראלית טרייה ומעולה כמו מיטב המבשלות באירופה ובארה"ב. חבר השופטים שמורכב ממיטב מקצועני הבירה של אירופה קבע בסדרת טעימות עיוורות שהבירה שלנו היא הכי טובה בקטגוריה, כך שאנחנו מקבלים הכרה בגרמניה, ארץ הבירה, שהבירה שלנו אכן עומדת בשורה אחת עם מיטב מבשלות הבירה באירופה ובארה"ב. עבורנו זו שמחה רבה וגאווה רבה".

אלכסדר בלאק היא בירה טרייה לא מסוננת ולא מפוסטרת בסגנון 'פורטר', בצבע שחור עם ברק אדום, ראש קצף בצבע קרם. הבירה עשירה בטעמים וארומות של שקולד מריר, אספרסו ופירות מיובשים. כ- 7% אלכוהול.

זו לא המדליה הראשונה שהבירה זוכה בה: בשנת 2011 זכתה אלכסדר בלאק במדליית כסף בתחרות BIRA הבינלאומית.

התחרות שהתקיימה השנה בגרמניה הייתה קשה במיוחד, מאחר שהשתתפו בה 1,512 בירות מ-40 מדינות שונות; גידול של 11% מהתחרות בשנה שעברה. ההחלטות הסופיות התקבלו ב-23 באוגוסט על ידי קבוצה של 102 מומחים שהעריכו את הבירות במסגרת יום שלם של טעימות עיוורות שהתקיים ב Doemens Brewing Academy. הפרסים חולקו לזוכים ב-18 בספטמבר במהלך טקס שהתקיים במינכן.

בתחרות ה- European Beer Starמוערכות הבירות על סמך קריטריונים חישתיים בלבד: טעם, ריח ומראה הבירה. חבר השופטים שמורכב מסומליירי, ברומייסטרים ומומחים לבירה הבוחנים את הבירה באמצעות טעימות עיוורות. הבודקים מודעים אך ורק לסוג הבירה ואינם יודעים מי היצרן ואת זהות המותג. בכל אחת מ-51 קטגוריות הבירה השונות ניתנת רק מדליה אחת בצבע זהב, כסף וארד.

תחרות ה- European Beer Star Award נוסדה בשנת 2004. מטרת התחרות היא להציג ולתת כבוד למגוון הייחודי של הבירות. בתחרות זו מתחרות רק בירות בעלות שורשים מסורתיים באירופה, אך כל הבירות בעולם רשאיות להשתתף.