טמפו השיקה גולדסטאר בלתי מסוננת. היש בשורה חדשה בעולם הבירה?

הבירה החדשה שטמפו מציגה תחת מותג גולדסטאר היא משהו שהיה צריך להגיע כבר לפני הרבה מאוד זמן. יש כאן חשיבה על קהל אוהבי הבירה שאוהבים את הטעם של גולדסטאר – ומעטים בארץ יסרבו לשתות את הבירה הזו – אבל בכל זאת רוצים משהו חדש, בלי לשנות את טעם האישי.

גולסטאר unfiltered (מוטי פישביין)
גולסטאר unfiltered (מוטי פישביין)

טמפו כבר מנסים בשנתיים-שלוש האחרונות כל מיני גישות כדי לרענן את מגוון המוצרים הישראליים שלהם. בניגוד למתחרה הגדולה שלה, מב"י, טמפו מבוססת על מוצרים ומותגים ישראליים, מקומיים: מכבי, נשר, שנדי – במידה מסוימת – וגולדסטאר. למרות שסל המוצרים של תאגיד הבירה הגדול בארץ מגוון למדי, הרי שעדיין, החוזקות האמיתיות הן מקומיות.

גולדסטאר הוא מותג שבמשך שנים רבות טמפו לא נצלה את כוחו. רק לפני כשנתיים יצאה המבשלה עם הרחבת המותג הראשונה – בלאק רוסט – שאני לא בטוח שפנתה לקהל הקלאסי של המותג. המוצר החדש – גולדסטאר ללא סינון – פונה בהחלט לקהל המסורתי של הבירה, ומנסה לשמור עליו בבית. זה, תוך כדי נסיון להתמודד מול בירות ממבשלות קטנות וזעירות, לא רק מול לקוחות הקצה, אלא גם מול הלקוחות הישירים – הבארים – שיש להם היום היצע מעניין הרבה יותר ממה שהיה להם לפני שנתיים או שלוש.

גולדסטאר ללא סינון – unfiltered – היא סוג של בייבי לנחום מזא"ה, מנהל ההדרכה של המבשלה. מי שמכיר אותו או ביקר ב'פאב' התת קרקעי שלו, מכיר את הבירה שהוא מוזג ישירות מהקו, לפני שעברה סינון ופיסטור. את הטעם הזה רצה מזא"ה שאנשים יכירו, כיון שהוא למעשה לב ליבה של הבירה.

הבירה עצמה – גולדסטאר unfiltered – מפוסטרת, אבל מעוננת. היא בירה טעימה, אולי קצת מורכבת יותר מהגולדסטאר הרגילה, אבל לא בהרבה. המרירות מוחלשת מעט או מאוזנת עם טעמי לתת מתקתקים יותר, אבל הבירה רעננה וטעימה. חסרון אחד שמצאתי הוא באורך שלה: היא מעט קצרה לטעמי, וחסרה משהו בגוף. מבירה לא מסוננת הייתי מצפה לקצת יותר, בתחום הזה. בגזרות אחרות – כמו מראה – היא יפה מאד: הצבע טוב, הקצף גבוה ויציב ובתחום הזה היא בהחלט 'מספקת את הסחורה'.

המחיר – שמונה שקלים לבקבוק 330 מ"ל. מה שיבקשו מכם בבארים יהיה בטח פי ארבעה, אבל דעו שגם מחיר הבירה בחבית אמור להיות זהה.