ברקן סופרייר קברנה 2011

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

יקבי ברקן מוציאים סופירייר קברנה סוביניון חדש ועל הדרך מגישים לשולחן גם אסמבלאז' לבן, לא רע בכלל

טוב, האסמבלאז' הלבן (ריחן לבן) 2012 הוא כבר לא ממש יין חדש, אבל טוב היה לחזור אליו הפעם, במיוחד כיון שהוא היה זכור לי כעמוס עץ.

סופירייר קברנה סוביניון 2011 (יחצ רני רהב)
סופירייר קברנה סוביניון 2011 (יחצ רני רהב)

אז עץ יש בו, אבל שלוש שנים אחרי הבציר, נראה שהכל מחובר היטב ויפה. זה עדיין יין לחובבי הסגנון הכבד יותר, אבל החמיצות שלו טובה ולא הייתי מהמר על כך שהוא בן שלוש; אולי לפי הצבע. מה שיותר משמח עם הריחן הלבן 2012, הוא שהוא יכול ללוות מגוון גדול של מנות, בצורות הכנה ועשיה שונות. שאפו.

סופירייר קברנה סוביניון 2011
(6% מרלו ו- 4% פטי ורדו; כרמים בצפון). אחרי 20 חודש בעץ צרפתי חדש, אפשר בהחלט לצפות ליין כבד ו'פצצתי' בסגנון הידוע והמוכר של סדרת סופירייר, אבל יש כאן לא רק מזה: יש ביין ארומות של פרי אדום ונעים – לצד אותה ארומתיות כבדה שמקורה בעץ.

האף מעט אלכוהולי, וזאת למרות שעל הבקבוק מתנוסס "13.5% אלכוהול" בלבד, אבל מעבר לזה הסופירייר טוב ונעים, אלגנטי לסגנונו ומורכב (מינרליות) עם חמיצות טובה. מה ששימח אותי אישית הוא העדרה הכמעט מוחלט של ארומתיות ירוקה. זו שהייתה, התבטאה יותר מהכל בגונים של עשבי תיבול ולקח לה לא מעט זמן לצאת.

יתאים למנות בשר צלי (אדום, גבינות "ריזרב" קשות ולשוקולד מריר.

מחיר מומלץ לצרכן: 225 ש"ח

הערה אחרונה: הלוואי והיקב היה יורד מהבקבוקים הכבדים בסדרה הזו; חבל שבמסגרת המיתוג מחדש לא השכילו לעשות את הדבר הזה.

כיקב הגדול בישראל – הן מבחינת כמויות והן מבחינת כרמים – היה משמח לו היו משתמשים באחריות סביבתית כמנוף שיווקי, פחות מאשר במנוף שצריך כדי להניף את הבקבוק הכבד כל כך.