ברקן אסמבלאז' 2013

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

ברקן – היקב הגדול במדינה (עשירית האחוז יותר מיקבי כרמל) – מוציא יינות חדשים בסידרת הביניים שלו, אסמבלאז'

לקראת פסח 2017, ברקן, כמו יקבים רבים אחרים, מוציא יינות חדשים שאמורים לקחת אותו אל שולחן החג הישראלי.

ברקן אסמבלאז': סדרת ביניים במחיר מומלץ לצרכן של 79 ש"ח.
ברקן אסמבלאז': סדרת ביניים במחיר מומלץ לצרכן של 79 ש"ח.

היקב, שלדברי המנכ"ל שלו, ז'יל אסולין, הוא כיום הגדול במדינה, משיק את היין בזמן שהוא עת חדשה ביקב.

זוהי העת שלאחר בוקסר: האיש שהקים את יקבי ברקן וביתו, עירית, שהייתה במשך שנים לא מעטות ייננית בכירה ביקב, ופרשה. לעידו לווינסון, היינן החדש שמונה להחליף את היינן הראשי היוצא, יהיה לא קל בלעדי הידע של "הבוקסרית" על הנעשה ביקב: תדרש ממנו מידה לא מועטה של צניעות וענווה, ויש שיאמרו לאו דווקא אופיינית, כדי להצליח בתפקיד יינן היקב הגדול במדינה.

זוהי גם עת שלאחר אד זלצברג: אחד הייננים הבכירים, הטובים והמנוסים שהיו בישראל. אחד האנשים היותר צנועים בתעשייה, שבחר תמיד שלא להתערבב או להתערב, אלא לעשות יין. איש שליווה ועבד עם צוות מדהים של ייננים כמו יותם שרון, איתי להט, יוסי גרינפלד ובמידה מסוימת גם אבי פלדשטיין, שעשו יינות טובים, בעלי קו ברור ואחיד, במהלך שנים ארוכות. אני לא יודע עד כמה הייתה לאד יד חופשית בחמש או שש השנים האחרונות, אבל אני זוכר לו הרבה מאוד הצלחות של יקבי ברקן, הן בסדרות הנמוכות, והן בסדרות הגבוהות.

היין הלבן בסדרה – עלמון – הוא בלנד של ויונייה, שרדונה וקולמבאר, שמבטא בעיקר את הויונייה ואת החביות שבהן היה היין. היינות האדומים צעירים מאוד, בועטים בחלקם ובעלי חומציות גבוהה, לעיתים מסוכסכת. ה'צפית' – היין שמגיע מאזור השפלה – הוא הרך ביינות. ה'ריחן' – היין שמגיע מצפון הארץ- נראה כבעטני ביותר, והירקרק ביינות. ה'איתן' – זה שמגיע מהרי ירושלים, הוא מעין יין ביניים.

למחפשים יין נעים, פירותי ומדויק, אני ממליץ על הסוביניון בלאן ספיישל ריזרב 2016 של היקב.

מחירי היין נעים סביב 79 ש"ח.