ברקן אסמבלאז' 2012

יקבי ברקן מוציאים שלושה יינות חדשים בסדרת הבלנדים שלהם: יינות מאוזנים מאוד, עם חמיצות ורעננות מצוינות

לא קל לבלוט בימים אלה, של טרום פסח. כל היקבים כמעט ממקדים את המאמצים השיווקיים שלהם בעונה הזו, ומוציאים יינות חדשים לחג שנחשב "חג החגים" של צרכני היין הכשר. להוציא שלושה יינות אדומים, בלנדים, שלא מסדרות גבוהות או מרשימות, הוא קושי נוסף.

וברקן בחרו דווקא את המועד הזה כדי להוציא לשוק שלושה בלנדים אדומים חדשים בסדרת אסמבלאז' – הסדרה שיועדה במקורה קודם כל למסעדות. "יינות לשתיה עכשיו, כשהם יוצאים מהיקב", כמו שהגדירה אותם ייננית היקב, עירית בוקסר-שנק.

תזכורת קלה: שלושת הבלנדים מגיעים מאזורים שונים בארץ – מהצפון, דרך הרי ירושלים ועד אזור השפלה.

השמות – בהתאם: ריחן, ליין הצפוני, איתן – על שם הר איתן שבאזור ירושלים וצפית – התל שבשפלה, שבו נטעו ברקן את הפינוטאז' שלהם, לצד השנים החדשים והנדירים יותר  כמו מרסלאן, קלדוק ושות'.

אלה שלושה יינות לאוכל: הם לא בעלי גוף בומבסטי וכבד, אלא מדויקים, רעננים יחסית ובעלי חמיצות טובה.

חובבי הטאנינים מקרב צרכני היין הישראלי לא ימצאו ביינות האלה את מבוקשם, כיון שגם בתחום הזה שומרים הייננים על איפוק. מבחינה זו היינות מוכנים באמת לשתיה. לא שהם "רכים", אבל הם לא בעטניים או "לעיסים".

היינות מתבגרים למשך שנה, ביחסים שונים של עץ חדש לעץ ישן (40% בריחן, 75% באיתן ו- 56% בצפית) כאשר הצפית מקבל 90% עץ אמריקאי. זהו גם היין המוכן ביותר לשתיה.

ברקן אסמבלאז' 2012 (יחצ)
ברקן אסמבלאז' 2012 (יחצ)

צפית 2012
מרסלן (46%), קלדוק (28%), פינוטאז' (14%), מלבק (12%). אף נעים, קצת כבד, עתיר פרי כהה. בשרני. המתקפה עגולה, משיית וטובה. החמיצות גבוהה ויש תחושה מפולפלת בפה. סיומת יבשה, קלה ולא עמוסה. יין מצוין לאוכל. (90).

איתן 2012
קברנה סוביניון (40%), מרלו (31%) ושיראז (29%). אף מעט ירקרק – החלק שפחות אהבתי ביין. הפה טאני יותר מה"צפית", אבל עדיין במתינות (היינות נפתחו כ-40 דקות לפני הטעימה). פה עדין, בעל חמיצות טובה ומאוזנת. הסיומת לא עתירת פרי, מעט טאנית יותר מזו של הצפית. יין מדויק והרמוני. (88).

ריחן 2012
קברנה סוביניון (52%), שיראז (23%), מרלו (21%), פטי ורדו (4%). מאוד סגור. הפה יחסית ירוק. זהו היין הכי "עגול" ו"שמן" בסדרה, אבל עדיין שומר על חדות ודיוק. הסיומת מתובלת, עם חמיצות טובה. אולי היין השלם ביותר בין השלושה. (90)

מחירים: 80 ש"ח לצרכן. תמורה מעולה. זכרו אותם בקניות לפסח.