בקבוקי בירה 250 מ"ל מתחילים להראות פניהם

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

טמפו מצרפת בקבוקי 250 מ"ל למבחר האריזות של בירה היינקן, ובזאת היא למעשה הופכת לבירה הנפוצה הראשונה בשוק, שעושה את המהלך בבקבוקים. זאת, אחרי שפחיות 250 מ"ל של גולדסטאר כבר קיימות בשוק

נפח של 250 מ"ל לבירה נחשב עד לפני כמה שנים כנפח 'נשי': בירות בתכולת אלכוהול גבוהה נארזו בבקבוקים האלה, אבל הם נוצרו ושוייכו בעיקר לבירות שיוצרו במיוחד עבור נשים, וככלו קריקים (בירות פרי) מתקתקים שונים. מהמותגים המוכרים אפשר היה למצוא – בעיקר בבלגיה – בקבוקים של הוגרדן רוזה, למשל.

מארז שישייה של היינקן (מאתר טמפו)
מארז שישייה של היינקן (מאתר טמפו)

לאחרונה הביא לי חבר בקבוקים של סן מיגל בנפח של 250 מ"ל, כולו חיוכים ושביעות רצון: "מתאים לי בדיוק. כוס אחת, לא גדולה, לארוחת ערב. אין התלבטות מה לעשות עם השאר. המחיר? נח יותר." בקיצור – סבבה.

אני מניח שהמטרה של טמפו בהוצאת ההיינקן 250 היא פשוטה: היות ונפח הבירה קטן יותר, גם המחיר של המארז אמור להיות צנוע יותר. מהלך כזה – ונדמה לי שהצעתי אותו – היה יכול להקל גם על מחירי בירות הבוטיק הישראליות, למשל, שחלקן גם עתירות אלכוהול. ניתן היה להרוג שתי ציפורים במכה אחת.

מחירים?

אתר "פרייסז" אומר שמגה בעיר מוכרים מארז היינקן 6X250 מ"ל ב- 33.19 ש"ח. בחנויות מגה בול יעלה לכם אותו תענוג 39.99 ש"ח, כאשר שישיית 330 מ"ל בשופרסל אונליין עולה 45 ש"ח (במבצע במקום 61 ש"ח). בוויקטורי תעלה שישיה 37.95 ש"ח – וזו אמורה להיות רשת דיסקאונט.  שש פחיות גולדסטאר 250 מ"ל עולות כ- 40 ש"ח.

מה שכן, אתר פרייסז אומר שמחירי הבירה בסניפי מגה באילת, זהים לאלה של סניפי מגה בשאר חלקי הארץ. מעניין למה. אם זה נכון – יהיו מי שיגידו שהם פשוט גונבים כסף מהלקוחות שלהם.