בקבוקי בירה מנייר? קרלסברג אומרת שזה אפשרי

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

קרלסברג היא אחת מיצרניות הבירה הגדולות בעולם, ולאחרונה (11 אוקטובר, 2019) היא חשפה שני אבות-טיפוס לבקבוקי בירה מנייר. יכול להיות שבקרוב נצטרך לוותר על ה- 30 אגורות פיקדון?

בקבוקי בירה מנייר אלה, מקווה קרלסברג, יקטינו את הצורך בזכוכית ובאלומיניום לאריזת בירה. הם אומנם מבוססים על עיטוף פנימי או 'מחסום' שאינו חדיר למים, אבל גם השכבה הפנימית הזו ידידותית לסביבה.

בירה בזכוכית או אלומיניום? הוויכוח הזה ככל הנראה לעולם לא ייפתר, ואולי אכתוב עליו בקרוב, בקשר ליוזמת הקיימות ביקבים בישראל. כך או אחרת, אם אתם לא שותים בירה מברז בירה בבר, אולי הפתרון הזה, של בקבוקי בירה מנייר, עדיף על כל האחרים.

במהלך פסגת ראש העיר C40 בקופנהגן, דנמרק, קבוצת קרלסברג פרסמה עדכון לגבי מאמציה ליצירת "בקבוק הסיבים הירוקים" או "בקבוק הבירה מנייר" הראשון בעולם לבירה.

הבקבוק מיוצר מסיבי עץ ממקורות ברי קיימא. הוא מבוסס כולו על חומר ביולוגי וגם ניתן למחזור מלא. כמו כן הודיעה הקבוצה כי הצטרפו אליה חברות מובילות בעולם, שמאוחדות בחזון שלהן לפתח אריזה בת קיימא באמצעות קידום טכנולוגיית בקבוקי נייר.

פיתוחים אלה מהווים המשך למסע החדשנות של אריזות בר-קיימא של קרלסברג וחלק מרכזי מתכנית הקיימות שלה, כולל המחויבות לפליטת פחמן אפס במבשלות הבירה שלה והפחתה של 30% בכל שרשרת הייצור שלה, עד שנת 2030.

שני אבות-טיפוס חדשים לבקבוקי בירה מנייר

קרלסברג חשפה שני אבות טיפוס חדשים של בקבוק הסיבים הירוקים. שניהם עשויים מסיבי עץ ממקורות ברי קיימא, הניתנים למחזור מלא ויש להם מחסום פנימי המאפשר לבקבוקים להכיל בירה. אב-טיפוס אחד משתמש במחסום דק מסוג PET ממוחזר והשני בפולימר PEF-ביולוגי 100%.

שותפים חדשים לבקבוקי בירה מנייר – לא רק לבירה

קרלסברג החלה את הפרויקט לפיתוח בקבוק העשוי מסיבי עץ ממקורות ברי-קיימא, בקבוק הסיבים הירוקים, בשנת 2015 לצד מומחי חדשנות EcoXpac, חברת האריזה BillerudKorsnäs וחוקרים בהאוניברסיטה הטכנית של דנמרק, שנתמכו על ידי קרן החדשנות הדנית. המאמצים המשולבים הביאו להופעתה של חברת Paboco®, חברת בקבוקי הנייר – מיזם משותף בין BillerudKorsnäs ליצרנית הבקבוקים ALPLA.

לקרלסברג יצטרפו כעת חברת קוקה קולה, חברת אבסולוט ולוראל. הקהילה מאחדת חברות ומומחים עולמיים מובילים עם החזון לקידום אריזה בת קיימא, ומציעה מוצרים באיכות גבוהה עם השפעה מופחתת על הסביבה.

(הודעה לעיתונות של קרלסברג העולמית. קרלסברג ישראל כנראה עסוקה בדברים אחרים, וזה לא מעניין אותה…).