בנימינה: משפצים וחונכים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מרכז המבקרים של יקבי בנימינה שופץ בעלות של למעלה מ-10 מיליון ₪. זהו מהלך נוסף בתהליך השדרוג והפיתוח של היקב ותיירות היין באזור

יקבי בנימינה גאים להשיק את מרכז המבקרים, ששופץ בעלות של למעלה מ-10 מיליון ₪. זהו נדבך נוסף בתהליך השדרוג והפיתוח המקיף של היקב ושלוחותיו, שהחל עם קנייתו לפני כמה שנים על ידי קבוצת חצי חינם. המרכז הכולל מבנה בן 2 קומות, שופץ פנימית וחיצונית וכן שודרגו המסעדה ודרכי הגישה למקום.

אושיק אפרים- מבעלי תשלובת "ויטה פרי הגליל", אליה שייכים יקבי בנימינה, רואה במהלך זה הצהרה על תמיכה מלאה בתעשיית היין הישראלית: "העצמת המודעות והחינוך של הציבור, להיכרות עם תעשיית היין המהווה לא רק תעשיה חקלאית ענפה, אלא גם כלי תרבותי מיתוגי עבור המדינה הינה המטרה העיקרית של יקבי בנימינה בהשקת מרכז המבקרים החדש. מחשבה רבה, משאבים וזמן הושקעו בהחייאתו של הסיפור ההיסטורי של המושבה בנימינה ושל ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. אנו גאים להציע היום כיקב וותיק וגדול מכלול פעילויות המתאימות לכל דורש, ומחברות את הקהל הרחב עם האמנות העדינה של יצירת היין".

חנות מרכז המבקרים של יקבי בנימינה (צילום: איציק חיים)
חנות מרכז המבקרים של יקבי בנימינה (צילום: איציק חיים)

באוגוסט 2008 נרכש היקב על ידי קבוצת משקיעים פרטיים – בעלי רשת השיווק הפרטית "חצי חינם", אשר זיהו את הפוטנציאל הגלום והמתממש של היקב והתחברו לחזונו להיות יקב מוביל בענף היין הישראלי. מיום הרכישה ועד היום, בוצעו השקעות אדירות ביקב בתחומי הכרמים, הייצור וההון האנושי.

שיפוץ מרכז המבקרים של יקבי בנימינה נמשך כשנה וחצי, ובסיומו עבר המרכז, שהיה בעבר בניהול של זכיינית, לניהול מלא של היקב. היום, השליטה המלאה בתכני הסיורים ואופיים, כמו גם בקיום אירועים מיוחדים- מאפשרים ליקבי בנימינה להציע למבקרים מגוון פעילויות המותאמות לכל המשפחה.

המרכז מציע היום סיורים מודרכים ביקב וטעימת יינות, הכוללים הסבר על תהליך קבלת הענבים, מיונם, סחיטתם, תסיסתם, בנוסף לביקור במרתף החביות ובאולמות מכלי הנירוסטה החדישים.

מרכז המבקרים אף משמש כבסיס יציאה של קבוצות לאתרים ייחודיים בסביבה, ומקום לעריכת ערבי חברה, סדנאות ואירועים מיוחדים.

אולמות מרכז המבקרים יכולים להכיל למעלה מ150 אנשים, ומתאימים לעריכת שמחות משפחתיות, כנסים, סמינרים ועוד. זאת, נוסף על מסעדת המרכז המציעה מארוחת צהריים עשירה למבקרים במקום.

גן מרכז המבקרים הינו רחב ידיים ובו יערכו אירועי קיץ, ארוחות אביביות ואירועי טבע, ואילו חנות המרכז מציעה מגוון עצום של יינות, מותגי אלכוהול, מתנות ומזכרות.

נמסר על ידי יקבי בנימינה