בנימינה מרלו ריזרב 2017

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בסל היינות הזולים עד בסיסיים, תמצאו לא מעט מהיינות של יקב בנימינה.  היין הזה – בנימינה מרלו ריזרב – נמכר בדיוק בנקודת המחיר המתאימה לו

יקב בנימינה הולך קצת לאיבוד בין היקבים הישראלים הגדולים, ולא בהכרח בצדק: הוא לא נהנה מתדמית מי יודע מה גבוהה, אבל אני כן חושב שחובבי היין שמחפשים יינות לצריכה יום-יומית, צריכים לחזור אליו.

בנימינה ריזרב מרלו
בנימינה ריזרב מרלו (מאתר היקב)

בשנתיים-שלוש האחרונות עושה יונתן שוטס עבודה מצוינת ביקב, בצורה עקבית ודי צנועה. בלי הרבה פילוסופיות, בלי סיפורי מעשיות ובלי פולחן אישיות. היקב לא מתקשר את העשייה שמתקיימת בו וחבל, אבל כאשר כבר מפציע משהו, הוא מצליח להיות מאוד משכנע. בנוסף, סדרות שעברו ריענון או אפילו סדרות חדשות, לא זוכות לטיפול עקבי ושוב, הולכות לאיבוד (טבע ו'המושבה').

בנימינה מרלו ריזרב 2017

היין הזה נמכר ברשת במחיר של 48 ש"ח בערך (מחיר מומלץ הוא בטח 55 ש"ח). אני שם את עניין המחיר בפרונט, כי הוא מהותי ליקב, שהוא כל כולו יקב מאסה. האם המחיר הזה משקף את איכות היין?

כן – אבל ממש בקצה העליון שלו. היין נמכר עכשיו – שנת 2020 – והוא בהחלט יין שיש לו עוד פוטנציאל. הוא מאוד שתי עכשיו, אבל הטאנינים שלו עדיין שם, החומציות שומרת על הכול והפירות (שחורים-סגולים) מעניינים.

האף קצת 'מסורתי': עץ במקומות הנכונים – אבל לא יותר מדי – וגוף שהוא בדיוק לצרכן-בכח של היין: לא מאוד אלגנטי, לעיס במידה וכזה שייתן 'תמורה לאגרה'.

לחובב היין הישראלי, בנימינה מרלו רזרב הוא בהחלט כל מה שיין ישראלי ברמת המחיר הזו אמור לתת. הוא נקי והוא מתאים לאוכל המקומי. בול בפוני. (88) לשתות – 2021.

לדף היינן באתר היקב.