ביר גארדן קניון G כפר סבא: בעיקר יקר

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

רבע ליטר בירה, קוקטייל, פיצה אישית וסלט. כמה הם צריכים לעלות במקום שהוא "ביר גארדן"?

"אפשר לעזור?"

לרגע לא הבנתי מה רוצה ממני המארחת: אולי המקום לא פתוח? אולי הוא סגור לערב חברה? אולי אני לא לבוש כמו שצריך? יכול להיות שהגיל המתקדם שלי כל כך בולט?

"אנחנו רוצים בירה, ואולי משהו לאכול? זה בסדר?"

מסתבר שכן, והמקום פתוח. פתוח מדי אפילו (הרוח מהדלת נשבה קרירה), אבל כן. בענייני בירה אפשר לעזור.

הושבנו.

הביר גארדן בקניון G קם על הצד שהיה תפוס על ידי עדן טבע מרקט, שהצטמצם משהו בגודלו ועבר מעט מערבה. עכשיו יש "עד העצם" ועוד כמה דברים וגם החלל הזה, גדול מאוד, יש לומר.

התפריט יקר. מאוד. אתה לא יכול לשתות כוס בירה, לאכול מנה כלשהי מהתפריט – אפילו לא בהכרח מנה עיקרית – בלי לצאת עם חור של 90 – 100 ש"ח בכיס, כולל שרות. זה המון כסף בעיני, לחוויה שאמורה להיות חוויה קלילה לצד שולחנות ארוכים ובאווירה רועשת (מאוד רועשת). קוקטייל – 42 ש"ח, רבע ליטר ויטוס (בכוס מים, לא מסומנת) – 28 ש"ח, פיצה עם פטריות – 58 ש"ח וסלט עם ארטישוק מקופסא, הרבה עגבניות שרי וקצת גבינה מפוררת – 52 שקלים. 180 ש"ח לשני אנשים – 200, כולל שרות.

ביר גארדן G כפר סבא
ביר גארדן G כפר סבא: חלל גדול, מרווח.

בעל הבית שצוטט באיזו כתבה תחת הכותרת "הולכים על זול", אמר שאין סיבה שתושבי השרון לא יוכלו לקבל מתחת לבית את מה שהם מקבלים בתל אביב. אני מסכים, אבל.

הקוקטייל – Ladies First – היה מתוק מאוד מצד אחד וחומצי להחריד מצד שני. לחלוטין לא מאוזן.

הבירה של הבית הייתה נקיה, אבל משהו דליל, קליל, עם טעמי הדרים. לא משהו שהייתי מזמין, אבל אפשר לשתות.

ויינשטפן ויטוס הייתה ויינשפן ויטוס, אבל בשביל 28 ש"ח הייתי מצפה לכוס שתעשה לי הרגשה טובה, ולא איזו כוס שנראית כמו כוס פלסטיק משוק לוינסקי, שאין לי מושג מה הנפח שלה אפילו. אני לא רוצה לשתות יותר משליש בירה שיש בה 7.7% אלכוהול – גם אם אני לא נהג צעיר. זה שאין, ויש רק 250 מ"ל, נראה כמו ניצול ציני לכאורה, שנועד לפתות אותי להזמין מידה גדולה יותר. הכוס נראית כמו אומרת "יללה, תשתה ותלך, עליך כבר לא נרוויח." אגב, אפילו בטמפל בר – לא מקום זול – לוקחים 29 ש"ח על שליש ויטוס. ב- 55 יבקשו מכם 33 ש"ח (37 ש"ח לחצי ליטר). במחירים של ביר גארדן, אותה כמות בירה – שליש – היה עולה לכם 37 שקלים! זה המון כסף! ורבאק, בשבתאי פיצה משלמים 32 ש"ח על חצי ליטר ויינשטפן (רגילה). איפה הפרופורציות?

בגזרת האוכל? הוא בסדר, אפילו טעים. יקר, כאמור, אבל בסדר. הפיצה הייתה טובה, עם הרבה פטריות וגבינה. הסלט היה טרי ובאמת, אני יכול להתלונן רק על התמחיר. לפי התאור בתפריט, אותו סלט, ב- 55 שמעבר לכביש פחות או יותר, עולה "רק" 49 ש"ח. שלושה שקלים הפרש, ניחא; לא באמת השוויתי תכולה וכמות.

בעיני, מה שמציל את המקום הוא בסופו של דבר השרות, שהיה מאוד ידידותי, עוזר, שמח. מלבד התקלה המוזרה בכניסה, הם באמת היו נחמדים. בסופו של דבר זה מקום לצעירים יותר – בעיקר בגלל הרעש – אבל כאלה שלא אכפת להם להוציא סכומי כסף מהסוג המדובר.

ביר גארדן קניון G כפר סבא
09.9539631
צמחונים: יש
שרות: טוב
נגישות: כן