בירות (קיציות) מבית י.ד. עסקים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

יבואן הבירה המגוון ביותר בארץ מבקש להזכיר לכם את המגוון הקיצי יותר שלו. אני זורם

בירות החיטה של פרנציסקאנר

הכי קרוב שתגיעו ללאגר מהסדרה הזו היא ה- Kristallklar. בירה חיטה מסוננת או מוצללת, יותר נכון, עם גוף מעט יותר קל מהבירה בגרסא המקורית שלה. אל תספרו לאף אחד, אבל גם המתחרה מווינשטפן טובה…

פרנציסקאנר קריסטלקלאר: החיטה הכי קרובה ללאגר...
פרנציסקאנר קריסטלקלאר: החיטה הכי קרובה ללאגר…

עוד מהמגוון אפשר למצוא כאן את ה- Helles bier ה'רגילה' של המותג. מתקתקות נעימה, גוף טוב וקצף מתקתק יעשו טוב בשעות אחר הצהריים, לנוכח השקיעה. אחרי שתסיימו את הבקבוק, תמיד תוכלו לעבור ל- Dunkel, שמכיל גם הוא 5% אלכוהול. הוא לא הרבה יותר כבד מהבירה הלבנה, אבל טיפה מריר יותר ולכן מתאים יותר לשעות הערב המוקדמות.

מחירים? החל ב- 17 ש"ח לחצי ליטר של חיטה בווארית משובבת נפש.

Spaten

משום מה זכרתי את הלאגר הזה קצת יותר מריר. יכול להיות שהממזרים מגרמניה עשו לה מה שעשו לביטבורגר? תמהני. בכל אופן: מתקתקות לתת די רבה, ועדיין אפשר להבחין בהשראה הבאוורית בבירה. 10 ש"ח לבקבוק חצי ליטר: היא תמיד היתה קניה טובה, ונשארה כזו. הולכת לא רע עם אובלטים רגילים.

 

Kozel

שתי ורסיות: הפרמיום – שהיא מבחינתי התשובה המיובאת לבירה נשר הישראלית (רק הרבה יותר יקרה), וה- Dark (Cerny) לאחרונה יש טעמי לתת לא מודגשים מדי, מרירות סבירה וקצת ירקרקות בטעם. אם היא מתאימה לקיץ? אני לא בטוח, אבל בתור בירה צ'כית כהה היא בהחלט טעימה וטובה.