בירה: מחיר השעורה ורוסיה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מחירי השעורה עשויים להמשיך לרדת, על אף חששות מיבולים לא טובים ברוסיה שעלולים לצמוח לאחר גשמים כבדים שם

טרבור סטירלינג, אנליסט בחברת ברנשטיין, שעוקב אחרי חברות הבירה הענקיות, אומר שהגשמים הכבדים שירדו ברוסיה בשבועיים האחרונים גורמים לחששות, שמא יבולי השעורה יהיו נמוכים באיכותם השנה. בתחילת העונה היה צפי ליבולים טובים – כמותית ואיכותית – אבל הגשמים והחום שליווה אותם עלולים לגרום לירידה באיכות: נביטה מוקדמת וצמיחה מהירה יביאו לתמונה דומה לזו של 2011: שינויים גדולים בתכולת החלבון של השעורה.

למרות זאת, הצפי במערב אירופה הוא עדיין חיובי למבשלות: "למרות טמפרטורות אביב נמוכות שפגעו בהתפתחות השעורה בכמה איזורים באירופה, הרי שעדיין, שאר האזור נהנה מתנאים טובים ויהיו אף יתרות גדולות של שעורה. זאת, למרות שהמספרים לא יהיו גבוהים כבשנה שעברה." אומר סטירלינג.

לסיום הוא הוסיף ש"למרות שמחירי השעורה היו נמוכים בששת החודשים האחרונים, המחיר העתידי ל- 2013 הוא עדיין נמוך יותר מזה של 2012. המשמעות היא ירידה של כ- 10% במחירי הלתת לעומת אלה של השנה שעברה."

המרוויחה הגדולה מעניין מחירי השעורה הייתה צפויה להיות קרלסברג העולמית, מאחר והיא סבלה מאוד מהיבולים הגרועים ברוסיה, בשנים 2010 – 2011. היבולים הטובים שם היו אמורים לכסות על ההפסדים שנגרמו לה בשנים אלה, אבל כרגע שוב לא ברור המצב שלהם, כאמור.