פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

'קרלסברג ישראל' מחדשת כמה דברים לקיץ, עם כמה בירות לא כל כך קיציות, אבל בכל זאת מחדשות, ומוסיפה גם אירוע שנשמע שהולך להיות מדליק

גינס

במחיר של 12 – 15 ש"ח לצרכן, תוכלו למצוא מהקיץ את פחיות הגינס דראפט המשודרגות. לא מדובר בנפח של חצי ליטר, אלא בנפח של פיינט, אבל החידוש שווה את ההפרש בנפח:

גינס שיפרה מאוד את ה- widget הקטן שבפחית הבירה השחורה שלה. זה אומר שמעכשיו אתם יכולים ליהנות מקצף קרמי יותר ונאמן יותר למקור. במילים אחרות יותר חנקן בבירה, עם מיגוז טוב יותר שלו. מעולם לא ירדתי לפרטי הפרטים של ההבדלים בין הסביבון של המתחרה מקורק, לעומת הכדור או ה'מקלון' של גינס:

Draught experience
Draught experience

ההמצאה המקורית היא של שני חבר'ה מגינס,עוד משנות ה- 60, אחר כך נזנחה ופותחה על ידי ממציאים בלתי תלויים. אני חושב שהפיתוח האחרון היה בסוף שנות ה- 90 ועכשיו כנראה הוכנסו שיפורים נוספים על ידי גינס. כך או אחרת, אני שמח על השיפור בבירה.

קרור מתאים, מזיגה נכונה – קצת איטית יותר מהחאפ-לאפ הישראלי – וכוס פיינט יעשו טוב מאוד לגינס החדשה גם בבית שלכם.

התאמה לקיץ? האמת שמבחינת קלות האלכוהול גינס מתאימה (גם הגוף קל), אבל סטאוט היא בירה שמשוייכת אצלי יותר לחורף…

ובהקשר הזה –  GUINNESS NIGHTS שיתקיים ב- 24-25 יולי 2013

הבירה מגיעה למתחם התחנה בתל אביב, וזה יעוצב, מבטיחים לנו, כרחוב אירי ובו שדרת פאבים איריים, נגני רחוב, להקות שינגנו מוסיקה חיה ובינהן: "אוברטון" ו"ג'נריישן", ויצטרפו אליהם דניאלה מילוא ואמנים ישראלים שינגנו מוסיקה ישראלית בעיבודים בהשראה אירית.

אם אתם פחדנים, דעו ששדונים ירוקים יקבלו את הקהל, ואם אתם רעבים תוכלו לצפות בסדנאות של אראל קמחי, השף של מסעדת "פופינה", שיעביר הדרכה בנושא בישול בבירה.

המתחם יפתח מידי ערב ב- 20:00. הכניסה חופשית ומבחר הבירות האיריות – ולא רק גינס – יוגש במחיר מיוחד לאירוע. תהיה גם חנות של כל מיני בירצ'נדייז להנאת אספני מחזיקי המפתחות ויתר צעצועי הבירה.

לף רדיוס (או רדיוז)

Leffe Radieuse : לא בדיוק לקיץ, אבל מקוררת היטב, אולי אפילו עם קוביית קרח או גבינה חריפה בצד, היא יכולה להיות מעניינת. (צילום: IBBL)
Leffe Radieuse : לא בדיוק לקיץ, אבל מקוררת היטב, אולי אפילו עם קוביית קרח או גבינה חריפה בצד, היא יכולה להיות מעניינת. (צילום: IBBL)

אייל בלגי חזק. הבירה היותר כבדה במגוון של Leffe שכולל גם טריפל ובקבוקים עונתיים שלא מגיעים ארצה. לרדיוס 8.2% אלכוהול והיא משווקת בבקבוק בעל תווית סגולה.

צבע הבירה קרוב לזה שתראו בתמונה. היא בעלת טעמי לתת מאוד מודגשים, עם ארומות וטעמים של פירות יבשים וקצת תותים או מסטיק. הגוף – באופן די מפתיע, האמת – לא מאוד כבד. הייתי מצפה לבירה של 8% אלכוהול ויותר ליותר כבדות, אבל זו בהחלט טובה בתחום הזה. אני לא חסיד גדול של בירות עתירות כהל, אבל הלף רדיוס בהחלט עומדת במשימה לא קלה: בירה עתירת כהל, שמתאימה גם לימי קיץ חמימים. לקרר היטב.

בקבוק 330 מ"ל, 12 ש"ח לצרכן.