בירגארטן 1040: אוכל טוב והרבה ויינשטפן

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

רק ויינשטפן, בעצם. ביריד המזרח נפתח פאב-מסעדה חדש שרוצה להביא לתל אביב את חווית הבירגארטן הגרמנית

הבר, שנפתח על ידי שותפי ומקימי המולי בלומס – אחד הבארים הוותיקים בתל אביב, ומראשוני הבארים האיריים – מגיש מגוון בירות של ויינשטפן, לצד אוכל-בירה אופייני, כמו נקניקיות שונות, נקניקים ותבשילים גרמניים שונים.

בירגארטן 1040 נקרא על שמה של שנת הייסוד של מבשלת ויינשטפן והוא כולל חלל פנימי נעים, מעוצב ברוח גרמנית – קצת עץ וטקסטים בפונטים גותיים – אבל עיקר העניין הוא גינה גדולה שנמצאת בחזית המקום, ובה מקומות ישיבה רבים.  אני מקווה שהקונספט הזה יעבוד הפעם, אולי בזכות המקום – מרווח, נעים מאוד ומאוורר – ואולי בזכות הבירה. מי יודע.

ביר גארטן 1040
בירגארטן 1040 (צילום תמר מצאפי)

השולחנות ברובם ארוכים, כמו בגני בירה גרמניים אופייניים, ומזמינים 'לשבת ביחד', בין אם עם החבר'ה איתם באתם, ובין אם עם חברים שתכירו במקום. התפריט לא רע – נקניקיות של אלן טלמור, נקניקים טובים ופרעצלים קרובים מאוד במרקמם לדבר האמיתי…

בירות: שבעה סוגים של ויינשטפן מהחבית או מהבקבוק, בהתאם לסוג הבירה. אלה כוללים גם בירה ללא אלכוהול בכלל – סבירה, לא הרבה יותר מזה, לצערי – ובירה מיוחדת, בסגנון keller bier שנושאת את השם המקורי "1516": בירה שיוצרה במבשלה לחגיגת וציון 500 שנים לחוק טוהר הבירה הגרמני – הריינהייטסגבוט. בירה מצוינת, מלאת גוף וטעמים, שנמכרת כאן בבקבוקי 330 מ"ל, במחיר של 24 ש"ח לבקבוק.

רק מילת אזהרה אחת: הרבה מהבירות של ויינשטפן – בהיותן בירות חיטה – קלות ונעימות מאוד לשתיה. זה לא אומר שאין בהן אלכוהול, שיכול להגיע גם לריכוזים של 7.5% ויותר מזה.

בירגארטן 1040 ממוקם ממש סמוך לגשר המנעולים שעובר מעל הירקון, מאחורי הכנפיים של נמל תל אביב (ביתן 16).

תפריט מלא כאן