בחירת יינות טובים ומוצלחים לראש השנה תשפ"ג

תמונה של רימונים מקרמיקה - יין לראש השנה

קניית יין לראש השנה לא חייבת להיות עניין מסובך, מורכב או יקר. הנה כמה טיפים שיעזרו בבחירה, וגם המלצות על כמה יינות שטעמתי לאחרונה, שיתאימו לארוחות השונות

עונת חגי ראש השנה היא הזדמנות לא רעה – בדרך כלל – להצטייד ביין במגוון מחירים וסגנונות, שיספיק לפחות עד עונת המבצעים הבאה, שהיא בסביבות פסח.

כל אחד ואחת על פי תקציבו, אבל ההזדמנויות הגדולות יחסית אינן דווקא ביינות המאוד זולים, אלא במחירי הביניים: יינות שמחיריהם הרגילים הם בסביבות 40 – 45 ש"ח יימכרו עכשיו במחירים של 33 – 35 ש"ח; הנחה מצוינת, שמאפשרת להצטייד ביינות ראויים לשתייה ברוב המקרים, במחיר של יין "לבישול" (לא לבשל ביין שאינו ראוי לשתייה – זה רק כינוי!). החגים הם הזדמנות לטעום ולחוות יינות ממקורות חדשים, בסגנונות אחרים, שאולי לא מוכרים לכם: הרבה חנויות ורשתות מוציאות ל- front יינות יחסית לא שגרתיים; לעיתים על מנת להיפטר ממלאי, לפעמים פשוט בגלל שיש יותר טראפיק, והן מניחות שהיינות יימכרו.

אם מותר לי, אומר זאת: נסו להיות השנה יותר קשובים לעניינים סביבתיים: השאירו את מארזי הקרטון המפונפנים על המדף, ותרו על יין בבקבוקים כבדים ולכו על יקבים שמציעים יינות איכות גם שלא במארזים שעולים להם הרבה כסף, שאותו הם מגלגלים עליכם.

–          חשבו למשל, לו היו מציעים לכם את האופציה לקנות יין ולהוסיף 7 – 10 ש"ח בשביל קרטון, האם הייתם משלמים?

הלוואי וכול היינות במארזי הקרטון היו נשארים בחנויות. ואם אתם קונים יין למתנה, חשבו גם על מי שמקבל אותה, על הטרחה שלו או שלה בצורך להיפטר מהקרטון המיותר לחלוטין. עטפו את היין בנייר משי או נייר עטיפה אחר וזה יהיה אישי יותר וחסכוני יותר.

וליין עצמו

סוסון ים Wild סוביניון בלאן 2020

היקב משתמש בסוביניון בלאן בבלנדים (בלזאק) וכאן היה ניסיון ראשון להפיק סוביניון בלאן בתסיסה ספונטנית.

היין ללא הרבה מהמאפיינים הזניים שאנחנו רגילים להם, כגון ניחוחות של אשכולית, אבל יש ירקרקות (לא אספרגוס) טבק-ית מעט. בטעימה של יום אחרי, היין יותר עגול ומחבר בין סוביניון בלאן לזנים יותר 'עגולים'. זהו יין מצוין שדווקא חשוב שיהיה על מדף היינות הישראלי וטוב יותר – אצלכם במקרר היינות.

נותרו כמויות קטנות בלבד.

פורה רוזה 2021

זהו רוזה שעבר תסיסה בעץ בחלקו, וזה מורגש, אבל בקטנה, עם שילוב מעולה של קקאו, שנכנס ומלווה את הפרחוניות היפה של היין והמינרליות שלו. הפה ממשיך את הקקאו, ואז מסתיים בדברים שבאים מסירה, כמו אנימאליות. להגיש ב- 12-10 מעלות, לא יותר קר.

טפרברג רמאטו פינו גרי 2020

פינו גרי הוא זן ענבים לבן, אבל לזגים יש צבע (גרי – אפור). ביין הזה השהה היינן דני פרידברג, מצוות הייננים של טפרברג, את המיץ על הזגים במשך כשבוע. התוצאה היא מעין רוזה 'חלוד', בעל טעמים ואופי של יין שבין יין לבן ליין אדום; הוא לא "כתום" במובן המחומצן של המילה. מעניין, מאוד מהנה ו'שתי' ובהחלט מומלץ – מתאים מאוד כאפריטיף או מלווה לגבינות יחסית קלות. לקרר.

יתיר נחל יתיר אדום 2019

בלנד קלאסי של ממש מבית היוצר של גולדווסר ושות'. 75% סירה והשאר מלבק, וכול הפרי מיער יתיר עצמו (היקב כבר לא משתמש במקורות אחרים). מאוד 'שתי' ומהנה, בלי להעמיס.  18-16 מעלות. לפתוח שעה ויותר לפני ההגשה.

כישור GSM 2020

יין שכיף לשתות עם אוכל, או כמות שהו: יש בו פרחוניות ובשרניות שמתחלפות ביניהן והרבה פירות אדומים, טריים ורעננים. הפה מאוד חלק – מה שיתאים לכולם – יש תיבול טוב ואפילו פירות קיץ כתומים. 18-16 מעלות. לפתוח שעה ויותר לפני ההגשה.

ברבדו מלבק 2020

רך, מלא ונעים מאוד. מאוד יין לשתייה עכשיו – פחות אולי להתיישנות ארוכה. הגפנים ניטעו ב- 2016, וזו חלקה קטנה, שהייתה ניסיונית בעיקרה. לצד הפרי הסגול של הזן, יש כאן גם מהירקרקות שמאפיינת את יינות היקב. נסו עם אוכל לא כבד מדי, אבל עדיין 'בשרי'.

יקב ציון Capital  שער האריות 2021

פטיט סירה, מרלו ברברה – 44%:30%:26%. זה נשמע כמו בלנד בלתי אפשרי, שאפשרי רק בישראל. התוצאה מעניינת: מאוד מתובלת ומעט אגרסיבית, אבל עדיין בעלת עניין. זה יין שיתאים בעיקר לאוכל יותר שמן ולא לשתייה 'כמות שהוא'.

בנימינה &Wine קברנה סוביניון 2021

הסדרה נושאת על התוויות חיבורים שונים שמתאימים ליין: הרוזה, למשל, מציג דגים, וזה שלפנינו – פרה חביבה. אני קצת ברגשות מעורבים כי הפרה באמת חביבה וחבל עליה, אבל היין מתאים בהחלט לאוכל בשרי, מבושל. קל, נעים מאוד ורענן; אני לא בטוח שהתווית מאוד חגיגית, אלא מתאימה יותר לפיקניקים, נגיד ככה.

 

 

צילום אילוסטרציה מאת  Nixx Studio באתר Unsplash