בזלת: בירה בוטיק ישראלית ליצוא קבוע

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

לראשונה, לאחר שלוש שנות פעילות במתכונת הנוכחית: "מבשלת הגולן", בירת הבוטיק הישראלית מרמת הגולן, מתחילה לייצא את הבירה

משלוח יצוא ראשון של בירה בזלת, סדרת בירות הבוטיק מבית "מבשלת הגולן", יצא לצרפת. מבשלת הגולן החלה לייצא ארבעה סוגי בירות מסדרת בזלת – פילזנר, חיטה, אייל ענברי ודאבל בוק בבקבוקי 330 מ"ל.

יצוא בירה בוטיק הוא עניין בעייתי למדי, לא רק מהבחינה השיווקית, אלא בעיקר מהבחינה הטכנית: אורך חיי מדף קצר לא מאפשר למרבית סוגי הבירה הזו להגיע לשוקי יעד מחוץ למדינות הייצור. אפילו יצרנים גדולים, שמייצרים בטכניקות של בירה ארטיזנליות, מתקשים לייצא.

בירה בזלת (צילום: כפיר חרבי)

בדיקות שעשו במבשלת הגולן לבירה שלהם במהלך השנה שעברה ויותר, הראו שהבירה יציבה גם לאחר תשעה חודשים ויותר, בתנאי אחסון נאותים. עמרי זילברמן, המבשלן של מבשלת הגולן, אומר שבמידה והבירה מאוחסנת בארץ בקרור, מובלת בקרור ומיוצאת בקרור לאירופה, אין לה בעיה לעלות על המדפים במדינות יעד שונות.

טלי לוין, מנכ"לית מבשלת הגולן מסרה שהבירות ישווקו בחנויות אלכוהול ובמסעדות נבחרות בצרפת: "מדובר בניסיון ראשון של מבשלת הגולן לבחון את נכונותו של השוק העולמי להיפתח לבירה טרייה ואיכותית מישראל. אנו צופים קצב גידול ייצוא מהיר לסדרת בזלת, שזכתה בעבר בפרסים בתחרויות מרכזיות בארץ ובעולם. נרשמה התעניינות מיבואנים נוספים מארה"ב ומהמזרח אשר נחשפו לסדרת בזלת."