בושמילס קאריביאן רום קאסק פיניש

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

חלק מסדרת ה- Cask Finish של בושמילס, הקאריביאן רום קאסק הוא ויסקי נעים מאוד, מתקתק ובעל סיומת קצרה

בושמילס מצרפת שני סוגי ויסקי בגימורים חדשים למגוון הקבוע שלה: אחד הוא "ברבן אוק" – גימור של

Bushmills Rum Cask
בושמילס קאריביאן רום קאקס (צילום מארת בושמילס)

חבית ויסקי אמריקאי – שעליו אדבר במקום אחר, והשני הוא זה – Bushmills Caribbean Rum Cask Finish.

הרעיון הזה, של ויסקי אירי בגימורים שונים, פחות שכיח מזה שנהוג בוויסקי הסקוטי. אולי זה נובע מכך שבסה"כ יש מספר קטן יותר של יצרנים, ואולי זו רק ההתרשמות שלי. יכול להיות גם שהסגנון של הוויסקי האירי – מזוקק שלוש פעמים, ורובו גריין, בעצם, פחות מתאים לגימורים כאלה ואחרים והם רק מחלישים אותו.

כך או אחרת, הוויסקי הזה הוא בלנד (70% גריין) שהתבגר ככל הנראה במשך כמה חודשים בחביות רום קאריבי גדולות. את החביות, בוחרים במיוחד כך שיתאימו ליישון ויסקי, והן משרות בו טעמים טרופיים יותר, מתובלים מעט.

לטעמי, הבושמילס קאריביאן רום קאסק פיניש הוא ויסקי טוב, נעים מאוד ומתקתק. באף יש לו הרבה ארומות של בננה, שפחות ממשיכות בפה, ואכן מעט תבלון. הפאלט חלק מאוד, נעים, אבל קצר ממה שהייתי מצפה על פי האף. זהו ויסקי אירי קלאסי, קצת מתוק, שיקרוץ לחובבי האייריש ובמיוחד למתחילים.

אגב, לא לטעות בין הוויסקי הזה וה- Bushmills Steamship Rum Cask: מהדורה של מאלט ויסקי (ולא בלנד, כמו זו) שהייתה מיועדת ל- Travel retail, ובמילים אחרות לדיוטיפרי, שעדיין נמצא על מכונות הנשמה ברחבי העולם.

המאלט ההוא, בגימור באותן חביות רום גדולות, יש להניח, נוצר לציין את מסעה של האונייה Bushmills, בסוף המאה ה- 19, שהביא את הבושמילס הראשונים לארה"ב והפך אותו לוויסקי האירי המוביל במשך שנים רבות.