פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

`Le kosher Nouveau Beaujolais Villages est arrive!" האחים שקד, דרך היין, יביאו השנה – לראשונה – יין בוז'ולה נובו כשר, שאותו יפתחו ב- 17 לחודש. אני רואה שני יתרונות ליין הזה, ואלו הם

ראשית, המחיר: 49.90 ש"ח כבר קרוב מאוד למחיר של בוז'ולה נובו בארצות הברית (נניח), ששם הוא נמכר ב- 10$. זה רחוק מרחק עשרות מונים ואלפי מילין (ומילים) מה- 70- 75 ש"ח המסורתיים של השנים שעברו. בוז'ולה נובו אפלסיוני לא יכול לעזוב את אדמת צרפת הקדושה אלא רק אי אלו יומיים לפני החגיגות, מה שמחייב הטסה יקרה ומשמרת שלישית בקרב עובדי מכון היין. האם היין הכשר שונה, במקרה הזה? בכל מקרה, ה- Facelint  (שזה Facebook Intelligence) שלי אומר שהיין כבר בדרך ארצה, ועליו התווית הזאת (הקליקו להגדלה):

יכול להיות שהיין הכשר יהיה טוב יותר מה'מקור'? המממ... צילום: א. שקד

ומה היתרון השני? האיכות. אולי. היות והיין כשר, הוא גם מגיע מיקב מסוים. עיון נוסף ומדוקדק גילה לי שהיצרן של היין הוא ככל הנראה Martine and Pierre-Marie CHERMETTE: יקב חביב בבוז'ולה, בסיינט וראנד. זהו יקב שזוכה להערכה לא מבוטלת בכל מה שקשור ביינות האחרים שלו, ולנו נותר לקוות שהיין הכשר מתוצרתו, שיימכר כאמור תחת התווית של ז'ורז' דובף, לא יכזיב.

ומה עוד בין חידושי דובף?

בשנים הקודמות נהגו לציין את הגעתו של היין בכל מיני אירועי רעש וצלצולים: בפעם האחרונה שאני זוכר, היו שיירות של אופנוענים, שהרכיבו את היין על הסבל, והביאו אותו לניו יורק. העניין הזה זכה לקיתונות של בוז וצעקות מטעם חובבי הסביבה באשר הם, והשנה נקטו בדובף בהשקה שקטה יותר:

הכוס הזוכה בתחרות דובף

את החגיגות השנה יציינו בחלוקת פרסים לכוס היין המעוטרת של הנובו. Becky Suriano  מהעיירה Phillipsburg ב-  New Jersey, היא הזוכה הגדולה. הכוס שלה תוצג במסיבות המסורתיות של דובף בניו יורק, והגברת זכתה ב- 1000$  ובעונג הגדול של בילוי יום במחיצתו של משחיתן הסאבווי שהפך לאמן גרפיטי ומוסיקה Kaves, ששפט בתחרות.

תווית Kaves

השקדיות יביאו גם את היין של לואי ז'אדו, שיימכר, כמיטב המסורת, במחיר המסורתי של 70 ש"ח. כל היינות, כולל אלה החדשים של יצרני ישראל, יוצגו בחנויות דרך היין, ויהיו בוודאי ארועים גם במקומות נוספים – הכל יהיה בלוח האירועים במרקקה היומית.

בגלל ענייני מכירת אלכוהול אחרי 23:00, הפעמון של אלי שקד אולי לא מכה יותר חצות, אבל הכל פתוח ביום למחרת,  And May the Better Wine Win!