אשכול הזהב 2012 – שנת העשור

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

תחרות אשכול הזהב חוגגת השנה 10 שניםץ ערב הגאלה עם מיטב השפים יערך ב-18.6 במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בת"א; כל הרווחים מן הערב מוקדשים לעמותת "ילדים שלנו"

אשכול הזהב 2012 – ערב ההצדעה ליינות ישראל – יערך השנה בפעם העשירית ברציפות, יום שני ה-18 ביוני במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בת"א.

אשכול הזהב מלווה את היינות הישראלים החל משנת 2002, מציגה את איכותם ומשקפת את התפתחותו של ענף היין הישראלי. בשנתה הראשונה של התחרות השתתפו בה 56 יינות שהתחרו בשמונה קטגוריות, והשנה התחרו בה 282 יינות שמתמודדים בעשרים קטגוריות.

את ארוחת הגאלה יובילו השנה השפים מאיר אדוני (כתית, המזללה), חיים טיבי (מוסקט – מצפה הימים), אביבית פריאל (אוזוריה),  יוסי שטרית (קיטשן מרקט), יריב מלילי (בית תאילנדי), יואב בלימן (פרידה קאלו), איש הגלידות איתי רוגזינסקי (וניליה), איש הלחמים אלי אברהם (לחמא), הקונדיטורית נעמה שטייר (לשעבר הרברט סמואל). השף המארח: איציק ידגר – שף ראשי מלון דן פנורמה.

תפריט הארוחה יתפרסם לקראת האירוע.

במהלך האירוע תיערך מכירה פומבית של יינות אספנות ישראלים שכל הכנסותיה יוקדשו לעמותת "ילדים שלנו" של בית החולים שניידר לרפואת ילדים. את האירוע ינחה איש הרדיו הוותיק מר אמנון פאר. כמדי שנה ינעל הערב בהכרזה על הזוכים בתחרות היינות היוקרתית "אשכול הזהב 2012".

השנה יוקדשו כל הרווחים לעמותת "ילדים שלנו" של בית החולים שניידר לרפואת ילדים. כרטיסים במחיר 400 ₪ ניתן להזמין במשרדי העמותה בטלפון 03-9217880  שלוחה 210.

תחרות "אשכול הזהב"

הטעימות לתחרות נפרסו על פני ארבעה ימים. נשלחו 282 יינות מ-63 יקבים. כל היינות נבדקו בטעימה עיוורת ע"י צוות שיפוט רחב של כ-40 אנשי יין מקצועיים, בניהם: ייננים, עיתונאים, מלצרי יין ומומחי יין פרטיים. על התחרות מפקחים מר חיים שפיגל ועו"ד נחמן כהן צדק.

עמותת "ילדים שלנו"

עמותת קרן ילדים שלנו היא זרוע גיוס המשאבים וארגון הידידים של מרכז שניידר.

מטרתה היא ללוות ולסייע למרכז שניידר, באמצעות תמיכה בצוות, בציוד, בטכנולוגיה ומחקר, על מנת שהילדים החולים יזכו לטיפול הטוב ביותר האפשרי.

בנוסף, מרכזת העמותה מערך של 500 מתנדבים הפעילים בבית החולים, מגשימה משאלות ומחלקת מתנות על בסיס יומי, במטרה לשפר את רווחתם ואיכות חייהם של הילדים במהלך אשפוזם.