אסף פז מחליף את אבי פלדשטיין

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אסף פז, עד לאחרונה ביקבי בנימינה, הצטרף לצוות הייננים של ברקן ויחליף את אבי פלדשטיין שעזב את סגל.

את פז מחליף בבנימינה היינן יפתח פרץ, שעבד ביקבי כרמל.

אבי פלדשטיין החל את עבודתו ביקבי סגל עוד לפני שנים רבות. לפני כן כתב ב"חדשות" ובמקומות אחרים, ונשלף על ידי אריק סגל לעבוד כאיש מכירות במחלקת האלכוהול של סגל, דאז.

בעשורים שחלפו היה אחראי פלדשטיין לכמה מהיינות האייקוניים באמת שפותחו בארץ: אלה כוללים בראש ובראשונה את ה'אדום של סגל', שעשה מהפכת צריכה אמיתית ליינות שולחניים בארץ. אחר כך הוא יצר את ה'לא מסונן', בתקופה שבה חלקיקים ביין נחשבו לקלקול. רכסים – ויין 'ארגמן' בראשם – הוא עוד הישג של היינן האוטודידקט.

יינות ארקאיים: בציר 2010 ביקב ארקא הזמני בחולדה (צילום: א' פלדשטיין)
יינות ארקאיים: יין מבציר 2010 ביקב ארקא הזמני בחולדה (צילום: א' פלדשטיין)

"מזה כשנתיים, כפי שידוע לחלקכם, העברתי את מרכז פעילותי לפרוייקט הקמה של יקב בוטיק, "ארקא" קראתי לו, "אדמה" בארמית, בבעלות קבוצת היין של טמפו (בעלי ברקן-סגל). היקב הגיע לשלב ייצור, אולם לא נסתייעה דרכנו בהשלמת היציאה מחשכת המרתפים אל אור השווקים. מכיוון שכך, וחופשי לכך, אני ממשיך את הדרך בעצמי."

בדף הפייסבוק שלו העלה פלדשטיין פוסט פרידה מסגל. בתקופה האחרונה הופצו שמועות שפלדשטיין עזב את סגל, אך למעשה הוא היה אחראי למיזם חדש – ארקא שמו – שנוצר אפשר לומר עבורו. ביינות הריזרב, מעבר לאלה של 2008, כבר אכן לא יצר פלדשטיין יינות חדשים בסגל. באשר לעתיד, אבי בוחן כרגע כמה אפשרויות.

את אבי פלדשטיין מחליף בתפקידו אסף פז. פז היה יינן ביקב הבוטיק של יקבי כרמל ומשם עבר ל'בנימינה'. בנוסף הוא הקים יחד עם בני משפחתו את יקב ויתקין. עד להיום טענו ב'וויתקין' שפז נמצא בחופשה, אך ככל הנראה שזה כבר כמה וכמה זמן שהוא בברקן. את פז החליף כאמור יפתח פרץ: יינן ואיש כרמים מוכשר שלמד באיטליה והיה בכרמל עד לפני כמה חודשים.

בהצלחה לכל. יש מי שיודע שיש מי שצריך יותר את האיחולים האלה, ויש מי שפחות.