אחרי הרי גליל, גם דלתון מחליפים מנכ"ל

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מנכ"ל יקב דלתון, משה חביב, יפרוש מתפקידו אחרי 10 שנים

אחרי שלפני כשבועיים "התבשרנו" על פיטוריו של אורי טירולר מניהול יקב הרי גליל, באה היום הודעה מפתיעה מיקב דלתון: משה חביב, מי שניהל  את היקב במשך העשור האחרון, פורש מתפקידו. לא נמסר מי יחליף אותו. לפני כחצי שנה עבר יקב דלתון להפצה על ידי חברת הכרם וזהו השינוי המשמעותי השני שהיקב עובר בתקופה יחסית קצרה.

משה חביב אומר שאחרי 10 שנים הגיע הזמן. "אני המום מכמויות הטלפונים שאני מקבל," אומר חביב, "אבל אתה מגיע לנקודה בקריירה שבה אתה אומר שהגיע הזמן לשינוי והזמן הזה הגיע. המועד – 15 ביולי – הוא מועד חידוש החוזה השלישי שלי, והחלטתי לא לחדש."

תוכניות לעתיד? להשאר בענף?

"כרגע טיול באיטליה. יש לנו חברים שאנחנו (חביב ואשתו) רוצים לבקר כבר הרבה זמן, וזאת הזדמנות מצוינת. אחר כך, אם תהיה הזדמנות להשאר בענף – אשמח ויותר מזה."

הודעת היקב:

"מנכ"ל יקב דלתון, משה חביב, הודיע על פרישתו לאחר 10 שנים בהם הוביל את יקב דלתון להישגים רבים. חביב יסיים את תפקידו ב- 15.07.14. משה קיבל את יקב דלתון בשנת 2005 עם 500,000 בקבוקים ועל פרשת דרכים. תחת ניהולו היקב צמח ללמעלה ממיליון בקבוקים. במהלך שנות עבודתו, ניטעו כרמים רבים ואזורי יין חדשים בגליל, שהעניקו ליקב עצמאות ויכולת התמודדות טובה בשוק היין הישראלי והבינלאומי.

משפחת הרוני, בעלי יקב דלתון מודה למשה על עבודתו ותרומתו הגדולה בהתפתחות היקב ומאחלת לו הצלחה בהמשך דרכו."

בתפקידו הקודם שימש כסמנכ"ל הפיתוח ב"עתיד" משאבי אנוש ובתפקיד בכיר במערכת הביטחון. חביב הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח ובא ממשפחה עם היסטוריה רבת שנים בתחום היין ונחשב ליזם בתחומים בהם עבד.