אדם מונטיפיורי עוזב את כרמל

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אחרי 13 שנים ביקבי כרמל, הפנים של עולם היין הישראלי בחו"ל עוזבים את היקב

לא מעטים רצו את התואר "שגריר היין הישראלי", אבל אני חושב שלתואר הזה זכאי רק אדם אחד, והוא אדם מונטיפיורי.

הפעילות שלו בחו"ל, כולל הכתיבה במדריכי היין השונים ובעיתונות באנגלית בארץ ובחו"ל והסיוע שהעניק

אדם מונטיפיורי (צילום: יחצ)
אדם מונטיפיורי (צילום: יחצ)

לרבים בנושא הזה הם ללא ספק ה-עניין.

היום (2.5.16) נודע שאדם עוזב את יקבי כרמל ויוצא לדרך חדשה: "אני עושה את זה מתוך רצון," הוא אמר לי בשיחת טלפון, "כיון שהגעתי למסקנה שזה הזמן לעשות את זה ולחפש משהו אחר וחדש. זאת, גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית."

כרמל עוברים מהפכים רבים בתקופה האחרונה, כולל החלפה של שלושה מנכ"לים בשלוש שנים שבהן הם בבעלות הנוכחית, פינוי המתקן בראשון לציון והמעבר לאלון הגליל, ועוד.

ולקומוניקט במלואו:

אדם מונטיפיורי, מנהל המחלקה המקצועית של יקבי כרמל, הודיע על רצונו לסיים את תפקידו לאחר שנים רבות של תרומה ליקב.

אדם מונטיפיורי עבד ביקבי כרמל מעל 13 שנה, בהן כיהן במספר תפקידים בכירים, כמנהל שיווק, מנהל יצוא ומנהל המחלקה המקצועית.

בד בבד, עם היותו חוד החנית בהובלת קידום היין הישראלי בשווקי העולם, אדם היה חלק אינטגרלי וחשוב במהפכת כרמל בשנות ה-2000, בהשקת יקב יתיר ובהקמת מרכז תרבות היין של יקבי כרמל בזכרון יעקב.

אדם תרם ותורם רבות ליקבי כרמל ולתעשיית היין כולה למעלה מ-35 שנים, מתוכם למעלה מ-25 שנים בארץ, בהן שימש כ"שגריר יינות ישראל בעולם". את פועלו בעולם היין החל כבר בלונדון שבאנגליה, שם למד ועבד בעולם היין והמשקאות האלכוהוליים.

אדם ציין והדגיש כי "לאחר 13 שנים ביקבי כרמל החלטתי שהגיע הזמן לחפש אתגרים חדשים. אמשיך להתעסק עם ענייני היין ואחפש הזדמנויות חדשות לתרום" כמו כן אדם מודיע כי "יקבי כרמל הוא היקב ההיסטורי של ישראל, שמספר גם את סיפור המדינה וגם את סיפור היין הישראלי. יינות כרמל היום הם מהיינות הטובים בישראל, ויינות שנותנים את התמורה היפה ביותר למחירם בכל קטגוריה. היו לי זמנים נהדרים ביקבי כרמל ואני מאחל להם הצלחה רבה בהמשך".

ארז פז, מנכ"ל יקבי כרמל: "יקבי כרמל מודים לאדם מונטיפיורי ומוקירים בהערכה את עבודתו לאורך כל השנים. על ההשקעה הרבה, המסירות ושיתוף הפעולה הפורה, על ידע רב ומקצועיות ועל פועלו ותרומתו הרבה ליקבי כרמל ומאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

אדם מונטיפיורי ימשיך וילווה את יקבי כרמל במתן ייעוץ מקצועי ויתרום לפעילות היקב גם בעתיד".